مخازن استیل

آشنایی با مخازن استیل در بستنی سازی

مخازن استیل محفظه هایی هستند که از نوع استیل ۳۰۰ یا استیل ۳۰۴ و ۳۱۶ و استیل ۴۰۰ می باشند. این مخازن‌استیل برای مراقبت و نگهداری مواد مهم مانند دارو و همچنین جابجایی آن ها مورد استفاده قرار می گیرند.

مخزن های استیل برای نگهداری مواد دارویی، غذایی و شیمیایی مورد استفاده هستند و به نوعی بهترین منبع برای نگهداری مواد است.

مخازن استیل در انواع مختلف مکعبی، استوانه ای، کروی، مخروطی و هر شکلی که مشتریان درخواست نمایند تولید می شوند.

کارخانه های بستنی سازی از مخازن‌استیل استوانه ای استفاده می نمایند. البته الزامی بر استفاده از این نوع نبوده و امکان دارد کارخانه های مختلف از انواع و اشکال دیگر نیز در خطوط تولید خود استفاده نمایند.

مخازن‌استیل به دلیل خاصیت ضد زنگ بودن در صنایع غذایی مورد استفاده قرار می گیرند تا کم ترین آسیب را به مواد غذایی حاوی آن وارد نمایند.

گنجایش متغیر و فرم دهی دلخواه ورق های استیل، از دیگر دلایل استفاده از مخازن استیل در صنایع غذایی و کارخانه های بستنی سازی است.

مخازن استیل

مخازن استیل

کاربرد های مخازن‌استیل

مخازن‌استیل دارای چندین ویژگی بسیار مهم می باشند؛ مقاومت در برابر فرسودگی، زنگ زدگی، سابیدگی و ضرب دیدگی و همچنین استقامت بالای برشی ورق های استیل دلیل انتخاب آن ها برای مخازن کارخانه ها می باشد.

مخازن استیل را متناسب با نیاز صنایع مختلف در چند لایه تولید می نمایند. مخزن های دو جداره مناسب مواد دارویی و الکی بوده و مخزن های سه جداره برای کارخانه های بستنی سازی و دیگر صنایع غذایی تولید می گردند.

علت استفاده از مخازن سه جداره‌استیل، کاهش دادن تاثیر دما بر مواد داخل مخازن می باشد. مواد غذایی و دارویی از نظر  مراقبت و جابجایی اهمیت بسیار بالایی دارند و می بایست در برابر فاسد شدن و تاثیر دما بر روی آن ها جلوگیری گردد.

برای لایه های درونی مخازن استیل سه جداره از عایق های گرمایشی و سرمایشی با کیفیت که دمای مواد داخل مخزن را پایدار نگه می دارند، استفاده می شود.

مخازن‌استیل کارخانه های بستنی سازی با توجه به سفارش آن ها در گنجایش های متفاوت تولید می شوند و دارای آلیاژ ۳۰۰ هستند که خاصیتی ضد زنگ و غیر مغناطیسی می باشد.

این مخازن دارای ترمو متر هستند و توانایی کنترل دمای داخل مخزن را به کاربر می دهند.

تجهیزات مورد استفاده در مخازن استیل بستنی سازی

مخازن استیل مورد استفاده در کارخانه های بستنی سازی همراه با ویژگی های خاصی تولید می شوند به این دلیل که باید پاسخگوی نیاز های خاص کارخانه های بستنی سازی باشند.

مخازن استیل بستنی سازی دارای قابلیت های ذیل هستند

  • ایزولاسیون: فرایند ایزوله سازی با دقت بسیار بالایی در تمامی قسمت های مخازن صورت می گیرد
  • همزن: درون مخازن‌استیل همزن هایی تعبیه شده تا موادی که درون مخزن هستند را به طور صورت یکنواخت نگهداری نمایند.
  • شکل: اشکال مخازن بستنی سازی متناسب با نیاز و به شکل های مخروطی، استوانه و گرد هستند.
  • ترمومتر: اندازه گیری دما و ثابت نگه داشتن آن بسیار مهم است و به همین جهت یک دستگاه ترمومتر روی آن ها نصب شده است.
  • خروجی مواد: یک خروجی فلنجی با محدودیت پهنا بین ۲۵ تا ۷۶ میلی متر نیز متناسب با خط تولید در قسمت زیرین مخازن استیل نصب شده است.
  • قلاب حمل: این قلاب ها برای زمان هایی که نیاز به جابجایی مخازن وجود دارد روی آن ها نصب می گردد.
  • دیواره حرارتی: دیواره های داخلی عایق سازی شده اند و کم ترین تبادل دما با محیط را دارند

مخزن استیل

مخزن استیل

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *