صفر تا ۱۰۰ دستگاه‌پرکن بستنی

مزایای دستگاه های پرکن بستنی

دستگاه‌پرکن بستنی از پرکاربردترین دستگاه‌ها در صنایع غذایی محسوب می شود. این دستگاه به بسیاری از فعالان در زمینه تولید و پخش انواع مختلف بستنی کمک می کند تا با کمترین نیروی انسانی، بیشترین راندمان کاری را داشته باشند. از آنجایی که دست هیچ دخالتی در فرآیند پر کردن بستنی به کمک این دستگاه ندارد، امکان حذف یک یا چند نیروی انسانی از خط تولید وجود دارد.

دستگاه‌های پرکن بستنی به چه صورت عمل می کنند؟

این دستگاه ها به صورت مستقیم به دستگاه کفی فریزر وصل می شود. دستگاه‌پرکن بستنی کاملاً خودکار و از قبل برنامه ریزه شده است و بستنی ها را با وزن تعیین شده پر می کند. یکی از قسمت های اصلی آن، مخزن سس شکلات است. در کنار مخزن، قسمتی حاوی مغزی ها، پودرها و مواد دیگر ازقبیل خلال بادام، پودر پسته یا شکلات برای افزودن به بستنی ها وجود دارد. قسمت نهایی دستگاه، قسمت بسته بندی و پرس محصول نهایی است. در این مرحله، محصول نهایی به صورت کاملاً خودکار درب‌ بندی و تاریخ زنی می شود.

دستگاه‌پرکن بستنی چه مزایایی دارد؟

با مکانیزه شدن صنایع تولید مواد غذایی از جمله تولید بستنی، دخالت دست به تدریج از روند تولید حذف شده است. از مهم ترین مزایای این دستگاه از برند ماشین سازی آرش می توان به تضمین بهداشت محصول نهایی، افزایش راندمان در کارخانه های تولیدی با ترافیک بالا، سود بیشتر با کاهش دستمزد نیروی انسانی و یکسان بودن وزن بستنی های تولیدی اشاره کرد.

انواع متنوعی از دستگاه‌های پرکن بستنی

از مهم ترین انواع دستگاه‌های پرکن بستنی می توان به دستگاه مخصوص بستنی خانواده، بستنی لیوانی، بستنی لیوانی دو رنگ، حصیری، قیفی، حصیری گرد، حصیری خامه ای، حصیری چهارگوش است.

مزایای دستگاه‌های پرکن بستنی

مزایای دستگاه‌های پرکن بستنی

دستگاه‌پرکن بستنی خانواده

مدل های مختلف بستنی های خانواده موجود در بازار به دلیل تنوع در دستگاه‌های پرکن بستنی خانواده برند ماشین سازی آرش است. این دستگاه به طور مستقیم به کفی فریزر وصل می شود و میزان تعیین شده از بستنی در داخل بسته بندی در نظر گرفته شده قرار می گیرد. از صفر تا صد فرآیند تولید تا بسته بندی بستنی خانواده توسط همین دستگاه و بدون دخالت اپراتور صورت می گیرد.

دستگاه‌پرکن مخصوص‌بستنی لیوانی

یکی از اصلی ترین دلایل جذب مشتریان به بستنی های لیوانی، ظاهر جذاب آن هاست. دستگاه‌پرکن بستنی لیوانی، بستنی را به کمک نازل های مختلف به صورت مارپیچ یا طرح های دیگر درون لیوان ها می ریزد. حتی امکان اضافه کردن سس شکلات یا مغزی ها نیز وجود دارد. دستگاه‌های پرکن بستنی های لیوانی علاوه بر بهبود ظاهر، بار میکروبی را کاهش می دهد و در نتیجه، کیفیت محصول نهایی افزایش می یابد. از طرف دیگر، تمام بستنی های لیوانی با وزن و اندازه یکسانی بسته بندی می شوند. بستنی های لیوانی را می توان به کمک این دستگاه از ۵۰ تا ۱۰۰۰ گرم پر کرد.

دستگاه‌پرکن مخصوص بستنی لیوانی دو رنگ

دستگاه پرکن بستنی لیوانی دو رنگ شگفتی در صنعت بستنی سازی است! در این دستگاه، ابتدا مواد در مخزن برای مدت زنان مشخصی باقی می مانند. لیوان ها در جای مشخص قرار می گیرند و با چرخش دستگاه، مواد در لیوان ها به مقدار مشخص پر می شوند. لیوان های پر شده به حسگری می رسند که پر بودن لیوان را تشخیص می دهد و درب پلاستیکی روی آن ها می گذارد.

بستنی های لیوانی

بستنی های لیوانی

دستگاه‌پرکن مخصوص بستنی حصیری

برای تهیه بستنی حصیری، ابتدا شیر و مواد دیگر در مخزن با هم ترکیب می شوند و به مدت ۴ ساعت باقی می مانند. سپس، نان بستنی حصیری روی نقاله قرار گرفته و با توجه به حسگرهای تعبیه شده در دستگاه‌پرکن بستنی ، به سمت جلو حرکت می کنند. سپس، بستنی به میزان معین روی یکی از نان قرار می گیرد و نان دیگر تحت فشار دیگر روی آن گذاشته می شود.

دستگاه‌های پرکن بستنی حصیری خامه ای، گرد و چهارگوش نیز به همین روش عمل می کنند؛ با این تفاوت که نوع نان حصیری بکار رفته روی نقاله دارای شکل متفاوتی است.

دستگاه‌پرکن مخصوص بستنی قیفی

دستگاه‌پرکن مخصوص بستنی قیفی هم به صورت دستی و هم به صورت برقی وجود دارد و در ظرفیت ها و قیمت های متنوعی تولید و عرضه می شوند. از مزایای این دستگاه می توان به قیمت مناسب، رعایت بهداشت و تسریع فرآیند تولید اشاره کرد.

دستگاه پرکن بستنی قیفی

دستگاه پرکن بستنی قیفی

سخن پایانی

دستگاه‌های پرکن بستنی برند ماشین سازی آرش موجب تسریع روند تولید بستنی در سال های اخیر شده اند. این دستگاه برای کارخانه های بزرگ تولید بستنی منجر به افزایش راندمان و سودآوری می شود. عدم دخالت دست در روند تولید بستنی تضمین کننده بهداشت است. تنوع این دستگاه آنقدر زیاد است که می توان برای هر نوع بستنی از دستگاه‌پرکن بستنی مخصوص به خود استفاده کرد. لطفاً تجربه خود از درست کردن بستنی را با ما در بخش نظرات در میان بگذارید.

 

محصولات مرتبط:

تولید آسان و اصولی بستنی حصیری، بادستگاه پرکن بستنی حصیری گرد

دستگاه پر کن بستنی خانواده

مقالات مرتبط:

کاربرد و آشنایی بادستگاه پرکن بستنی حصیری گرد (روتاری)

نکات مهم در مورددستگاه پرکن بستنی قیفی

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *