۷ ویژگی مهم که یک دستگاه ساخت بستنی باید حتما داشته باشد

آیا قصد خرید دستگاه ساخت بستنی دارید؟ در این صورت، خواندن این مطلب برای شما از واجبات است. یک دستگاه بستنی ساز خوب، چه ویژگی های خاصی باید داشته باشد؟ دستگاه بستنی ساز خوب و بد را چطور باید از یکدیگر تشخیص داد؟ حتما این مطلب را بخوانید تا از خرید خود پشیمان نشوید.

خرید دستگاه بستنی ساز

خرید دستگاه بستنی ساز

یک بستنی ساز خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

خرید یک دستگاه بستنی ساز نیاز به هزینه دارد و قطعا شما مایل نیستید سرمایه خود را برای دستگاه های بی کیفیت به هدر بدهید. پس حتما سوال کنید که آیا بستنی ساز مورد نظر شما این ویژگی ها را دارد؟ اگر یک دستگاه ساخت بستنی از بیشتر این ویژگی ها بهره مند باشد، با خیال راحت می توانید آن را خریداری کنید.

  1. سیستم خنک کننده قبل از شروع کار

محصولات لبنی نسبت به باکتری آسیب پذیری بالایی دارند. بنابراین یک دستگاه بستنی ساز خوب، باید از سیستم خنک کننده قبل از شروع کار برخوردار باشد. این سیستم دمای دستگاه را قبل از شروع کار، به میزان مد نظر می رساند. به این صورت در طول فرایند تولید بستنی، مواد تازه و سالم باقی می مانند. دستگاه های بستنی ساز برند ماشین سازی آرش از این سیستم برخوردار هستند. به این صورت این دستگاه ساخت بستنی، از به هدر رفتن و فاسد شدن مواد شما جلوگیری کنند.

  1. سیستم خاموشی هوشمند

اگر در مدت زمان معینی مواد جدیدی به مخزن دستگاه اضافه نشوند و میزان مواد مخزن کم باشد، دستگاه به صورت اتوماتیک خاموش می شود. این ویژگی بسیار مهم و کارآمد است. زیرا روشن ماندن دستگاه بدون استفاده باعث آسیب هایی به کمپرسور می شود. اما با استفاده از این سیستم هوشمند، دیگر دستگاه بستنی ساز هیچوقت بدون استفاده روشن نمی ماند.

  1. سیستم هوشمند قفل کردن

ممکن است فردی به طور اتفاقی دکمه روشن کردن دستگاه ساخت بستنی را بزند در حالی که هنوز درب مخزن دستگاه باز باشد. این موضوع آسیب زیادی به دستگاه و مواد میکس بستنی می رساند. اما اگر دستگاه بستنی ساز از سیستم هوشمند قفل برخوردار باشد، در چنین حالتی روشن نخواهد شد. به این صورت از آسیب های احتمالی جلوگیری می شود. برند ماشین سازی آرش مفتخر است که موفق شده است دستگاه های خود را به این سیستم ها مجهز کند.

  1. سیلندر یخ ساز و تیغه های یخ شکن

درطول فرایند ساخت یستنی، مواد این محصول به دیواره های سیلندر می چسبند و یخ می بندند. در اینجا، تیغه های یخ شکن دستگاه ساخت بستنی، موادی که به سیلندر چسبیده اند را قبل از یخ بستن جدا می کنند. درصورتی که این تیغه ها به درستی طراحی نشده باشند، مواد یخ زده بر روی دیواره های سیلندر باقی می ماند. این مسئله باعث می شود که در طولانی مدت، کارایی دستگاه بستنی ساز پایین بیاید.

دستگاه بستنی ساز صنعتی

دستگاه بستنی ساز صنعتی

  1. کمپرسور قدرتمند

بسیار مهم است که دستگاهی را انتخاب کنید که از کمپرسور قدرتمند برخوردار باشد. زیرا کمپرسور، یکی از عوامل بسیار حیاتی و اساسی در یخچال دستگاه است. در صورتی که یخچال دستگاه بستنی ساز قدرت کافی را نداشته باشد، بستنی طعم خوبی نخواهد داشت. هرچه کمپرسور دستگاه ساخت بستنی قوی تر باشد، مدت زمان آماده سازی مواد میکس کوتاه تر خواهد بود. به علاوه، هرچه عملکرد خنک کنندگی در دستگاه بهتر باشد، کیفیت بستنی بیشتر و بالاتر خواهد بود.

ممکن است گاهی دستگاه های بستنی ساز با قیمت های بسیار پایینی را ببینید. این موضوع به چه علت است؟ اغلب در چنین مواردی، قیمت پایین بخاطر این است که از کمپرسور دست دوم در ساخت دستگاه استفاده شده است. توصیه می کنیم هیچوقت چنین دستگاهی را انتخاب نکنید. زیرا کمپرسور های دست دوم عملکرد قابل اطمینانی ندارند و از گارانتی نیز برخوردار نیستند.

خرید و قیمت انواع دستگاه ساخت بستنی

خرید و قیمت انواع دستگاه ساخت بستنی

  1. سر و صدا

یک بستنی ساز با کیفیت، نباید سر و صدای زیادی داشته باشد. خوشبختانه دستگاه های بستنی ساز برند ماشین سازی آرش سر و صدای زیادی ندارند. این موضوع باعث می شود فضای کارخانه شما آرام تر باشد و تمرکز کارکنان بیشتر شود.

  1. تولید پی در پی

یک دستگاه بستنی ساز عالی، باید قادر باشد بدون وقفه های طولانی تولید پی در پی داشته باشد. چند دور پی در پی می توان از یک دستگاه بستنی ساز استفاده کرد؟ این موضوع بستگی به موتور و قدرت دستگاه دارد. اما به طور کلی یک دستگاه ساخت بستنی با کیفیت باید قادر باشد پس از ۳ دقیقه استراحت، مجددا شروع به کار کند.

قیمت دستگاه بستنی ساز و دستگاه پر کن بستنی

قیمت دستگاه بستنی ساز و دستگاه پر کن بستنی

سخن آخر

ما اینجاییم که به شما در انتخاب یک دستگاه بستنی ساز با کیفیت عالی کمک کنیم. برند ماشین سازی آرش مفتخر است اعلام کند که دستگاه های این برند از ویژگی های ذکر شده در بالا برخوردار هستند. در صورتی که مایل هستید برای خرید اقدام کنید، و یا جهت سوالات بیشتر در مورد دستگاه ساخت بستنی، حتما با ما تماس بگیرید.

 

مقالات مرتبط:

چرا باید به سراغ خرید دستگاه بستنی ساز ارزان برویم؟

خرید بهترین دستگاه بستنی ساز جدید

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *